Ugrás a fő tartalomra

Ki vagyok én?

Gaál Zsanett.

Gyerekkorom óta állatorvos szerettem volna lenni, de ez hallássérültségem miatt nem volt lehetséges. A Miskolci Egyetem Jogi Karán 2005-ben vettem át a diplomámat. 2011-ben mégis közelebb kerültem az álmomhoz, az állatok gyógyításához mint azt valaha gondoltam! 2012-ben elvégeztem a Magyar Kisállat Fizioterápiás Társaság által szervezett kutya-fizioterapeuta szakképzést (dr. Biksi Ottília, dr. Bánfi András, dr. Szalay Ferenc) és ezzel párhuzamosan az OKJ-s Habilitációs kutyakiképző tanfolyamot (dr. Gácsi Márta).
2014 nyarán részt vettem a Nyújt segítő mancsot! könyv szerzője, dr. Mező Tibor és Kis Anna által tartott kutyaelsősegély tanfolyamon, majd 2015 januárjában pedig letettem a Kisállatgyógyász állatorvosi asszisztens szakvizsgámat, melyet a Nyíregyházi Oktató Állatkórház szervezett, tanáraim dr. Pelle György kórházvezető, ortopéd szakállatorvos és dr. Hauberger Péter állatorvos voltak.

Családunknak mindig volt kutyája, nagyszüleimnek, szüleimnek, később nekem is. Nem igazán játszani, hanem simogatni, ölelgetni szerettem őket, amit nagyon hálásan fogadtak. Kutyáink közül kiemelném Morzsit, aki - egy tacskó keverék volt - s akit anno kölyökként egy kukából mentettünk ki - különösen imádta. Kiültem a házunk előtti lépcsőre, ő rögtön hanyatt vágta magát és kezdődhetett a kényeztetés. Ma már tudom, hogy számos ízületi megbetegedése volt és amit csináltam az a svéd masszázs egyik fogása az effleuragen technika. Később kaptam egy bichon bolognese-t, Bogyót, aki a szó szoros értelmében kikövetelte a masszázst. Háttal leült elém, mintegy jelezve, hogy akkor kezdhetjük. 10 perc elteltével elszundított, de ha abbahagytam azon nyomban orrával bökdösni kezdte a kezemet, hogy még-még.

A kutya-fizioterápia tanfolyamon jöttem rá, hogy mennyire ösztönösen ráéreztem az egyes  technikákra, fogásokra, csak most már megtanultam rendszerben látni a különböző betegségeket, az adott ízülethez tartozó képleteket: csontokat, izmokat, szalagokat, az adott eset kapcsán alkalmazható technikákat. Értelmezni tudom az állatorvos diagnózisát, s fel tudok állítani egy komplex terápiás tervet.

A legnagyobb dicséret számomra az, hogy az általam kezelt állatok mennyire boldogok, ha később újra látnak. Ugyanazt tapasztalom, amit fiatalon a család kutyáival:  megrohamoznak, dörgölődnek, hanyatt vetik magukat, mindenféle módon jelzik, hogy szeretnének folytatást, még akkor is, ha már gyógyultnak számítanak.

A szakértő kéz gyógyító hatásáról, erejéről teljes mértékben meg vagyok győződve, minél több kisállatnak  szeretnék segíteni a gyógyulás útján.

Három kutyámmal, a hangjelző segítőkutyának tanuló Lumival, Fridivel és Kinleyvel várjuk a beteg kutyusokat a rendelőmbe, Ők a társaim a kiképzésben és a nagy sétákon is.

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Műtét utáni teendők (kutya/macska)

Amennyire csak lehet próbáljunk megnyugodni! Ha mi is idegesek, stresszes vagyunk, sírunk stb. az hatással van a kedvencünk lelkiállapotára is, ezért görcsölés helyett inkább legyünk felkészültek, hogy minél kevesebb komplikációval vészeljük át ezt a zűrös 2 hetet. Közvetlenül műtét után, első 24h: Ne ijedjünk meg, a legaktívabb kutya /macska is gyenge lesz a műtét után. 1. Hazaszállítás - vigyük ölben, vagy a kocsink kivehető kalaptartójára ráfektetve (kvázi hordágyként használva), de megteszi egy négy sarkánál megfogható erős kabát, takaró, matrac, nagypárna, kültéri fekhely is. 2. Nyugalom biztosítása - ez az egyik legfontosabb, a kutyát/macskát érdemes egy nagyobb műanyag fekhelybe vagy ketrecbe, hordozódobozába betenni és ezt egy csendes, meleg,  huzattól védett helyre rakni, ahol folyamatosan szemmel is tudjuk tartani, vele tudunk maradni. Ne tegyük olyan helyre, ahol leeshet, lezuhanhat - ugyanis ha kimegyünk a helyiségből követni szeretne, de nincs tisztában az á

Akadálypálya házilag

Vigyünk egy kis kreativitást a kutyánkkal való foglalkozásokba! Lakhatsz akár bérházi lakásban, vagy kertes házban egy változatos, gondolkodást igénylő pályát bárhol össze lehet rakni hétköznapi tárgyakból. Mert, igen, a kutyák is tudnak unatkozni, lógó fülek, vontatott, közönyös járás, "ááá minden mindegy" pofa. Használd a kreativitásodat, vigyél egy kis színt a mindennapokba! Miért? 1. Jól szórakozzatok, élvezzétek egymás társaságát. 2. Fizikailag és szellemileg is jobban lefárad tőle a kutya. 3. Erősödik kettőtök között a kötelék, a kutyád jobban fog figyelni rád, jobban tudtok egymással kommunikálni. 4. Ül, fekszik, marad, hopp (vagy fel) vezényszavak gyakorlásához ideális, ezek a vezényszavak mindig fontosak és bármilyen életkorban megtaníthatóak. 5. Ezáltal csökken a félelem vagy nyugtalanság az idegen tárgyak, helyek iránt.  Milyen eszközöket használhatsz fel? A legfontosabb szabály, hogy az adott tárgy  - stabil legyen - ne okozzon sérülés

Rocky története (porckorongsérv) a gazdi szemszögéből

Ne adja Isten, de bárkivel előfordulhat, hogy a kutyája porckorongsérvet kap, így azt gondolom hátha tudok másnak segíteni a mi történetünk megosztásával. Szóval akkor hát lássuk Rocky történetét… Az ő története rég kezdődött. Ekkor volt három éves. Először 2011. december végén. A két ünnep között. Természetesen… mikor máskor lenne beteg egy kutya, ha nem akkor amikor hírből sincs állatorvos helyben. Egy este játszottunk, birkóztunk, majd Rocky egyszer csak felnyüszített. Nem szokott ilyet csinálni, így rögtön tudtam, hogy baj van. De nem sejtettem, hogy mekkora. Rögtön elkezdtem „vizsgálni”, először azt hittem a lába, de hiába tekergettem, tapogattam, nem jelzett. Utána már gyanítottam, hogy a gerince lesz a ludas, mert nem akart két lábra állni. Sétálni sétált, gondoltam becsípődött neki a háta, vagy meghúzhatta. Javult, már majdnem tökéletes volt, így nem tulajdonítottunk neki nagyobb jelentőséget. Január első hetében, szombaton hirtelen rosszabb lett, nem akart menni sem, ha hoz