Ugrás a fő tartalomra

Inkontinencia zavarokkal küzdő kutyák tökéletes fekhelye

Mézi a gerinc hát-ágyéki szakaszán porckorongsérvet kapott, melynek következményeként lebénult a két hátsó lábára, a záróizmok gyengesége miatt vizelettartási problémákkal küzd. Folyamatosan csepegteti a vizeletét, fekhelyén vizeletcseppeket hagy maga után, a vizelet csepegését szabályozni csak minimálisan tudja. Már egy kisebb inger hatására vizeletet csepegtet vagy bélsarat ürít.
Vetbed nélkül így néz ki Mézi fekhelye
A fertőzések elkerülése végett napi szinten fürdetni kell a vizelettartási problémákkal küzdő kutyát, vagy legalább nedves ruhával alaposan áttörölgetni, a fekhelyét rendszeresen mosni, takarítani!

Az ilyen kutyák tartásához a legjobb megoldás a Vetbed állatorvosi fekhely, mely légáteresztő, vízlepergető hatású valamint hypoallergén. A fekhely lényege, hogy a nedvesség azonnal felszívódik, így a kutya nem a saját vizeletében fekszik, nem büdös és esztétikusabb is. Fertőtlenítés céljából max. 90°C-on mosógépben mosható.
Vetbed és alatta inkontinencia alátét
A Vetbed alá teszek humán inkontinencia alátétet vagy kutyapelenkát. Azt válasszuk, amelyiknek nagyobb a nedvszívó képessége (lásd csomagolás vagy online áruházban leírás), van amelyik csak 600 ml-t és van amelyik 1350 ml szív be.

Szerintem így sokkal könnyebb tisztán tartani a kutyát és a fekhelyet: kidobom a pelenkát, kimosom az alátétet, lefertőtlenítem a tálcát és már rakhatom is az új "szettet".

Mindezt a kutya méretének megfelelő tálcás ketrecben, vagy műanyag kutyafekhelyben helyezzük el.

Ugyanezt a "szettet" lehet használni műtét utáni lábadozás idejére vagy újszülött kiskutyák/macskák alá is.
Azért ez rögtön másképp néz ki és jobb érzés a kutyának is!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Műtét utáni teendők (kutya/macska)

Amennyire csak lehet próbáljunk megnyugodni! Ha mi is idegesek, stresszes vagyunk, sírunk stb. az hatással van a kedvencünk lelkiállapotára is, ezért görcsölés helyett inkább legyünk felkészültek, hogy minél kevesebb komplikációval vészeljük át ezt a zűrös 2 hetet. Közvetlenül műtét után, első 24h: Ne ijedjünk meg, a legaktívabb kutya /macska is gyenge lesz a műtét után. 1. Hazaszállítás - vigyük ölben, vagy a kocsink kivehető kalaptartójára ráfektetve (kvázi hordágyként használva), de megteszi egy négy sarkánál megfogható erős kabát, takaró, matrac, nagypárna, kültéri fekhely is. 2. Nyugalom biztosítása - ez az egyik legfontosabb, a kutyát/macskát érdemes egy nagyobb műanyag fekhelybe vagy ketrecbe, hordozódobozába betenni és ezt egy csendes, meleg,  huzattól védett helyre rakni, ahol folyamatosan szemmel is tudjuk tartani, vele tudunk maradni. Ne tegyük olyan helyre, ahol leeshet, lezuhanhat - ugyanis ha kimegyünk a helyiségből követni szeretne, de nincs tisztában az á

Akadálypálya házilag

Vigyünk egy kis kreativitást a kutyánkkal való foglalkozásokba! Lakhatsz akár bérházi lakásban, vagy kertes házban egy változatos, gondolkodást igénylő pályát bárhol össze lehet rakni hétköznapi tárgyakból. Mert, igen, a kutyák is tudnak unatkozni, lógó fülek, vontatott, közönyös járás, "ááá minden mindegy" pofa. Használd a kreativitásodat, vigyél egy kis színt a mindennapokba! Miért? 1. Jól szórakozzatok, élvezzétek egymás társaságát. 2. Fizikailag és szellemileg is jobban lefárad tőle a kutya. 3. Erősödik kettőtök között a kötelék, a kutyád jobban fog figyelni rád, jobban tudtok egymással kommunikálni. 4. Ül, fekszik, marad, hopp (vagy fel) vezényszavak gyakorlásához ideális, ezek a vezényszavak mindig fontosak és bármilyen életkorban megtaníthatóak. 5. Ezáltal csökken a félelem vagy nyugtalanság az idegen tárgyak, helyek iránt.  Milyen eszközöket használhatsz fel? A legfontosabb szabály, hogy az adott tárgy  - stabil legyen - ne okozzon sérülés

Rocky története (porckorongsérv) a gazdi szemszögéből

Ne adja Isten, de bárkivel előfordulhat, hogy a kutyája porckorongsérvet kap, így azt gondolom hátha tudok másnak segíteni a mi történetünk megosztásával. Szóval akkor hát lássuk Rocky történetét… Az ő története rég kezdődött. Ekkor volt három éves. Először 2011. december végén. A két ünnep között. Természetesen… mikor máskor lenne beteg egy kutya, ha nem akkor amikor hírből sincs állatorvos helyben. Egy este játszottunk, birkóztunk, majd Rocky egyszer csak felnyüszített. Nem szokott ilyet csinálni, így rögtön tudtam, hogy baj van. De nem sejtettem, hogy mekkora. Rögtön elkezdtem „vizsgálni”, először azt hittem a lába, de hiába tekergettem, tapogattam, nem jelzett. Utána már gyanítottam, hogy a gerince lesz a ludas, mert nem akart két lábra állni. Sétálni sétált, gondoltam becsípődött neki a háta, vagy meghúzhatta. Javult, már majdnem tökéletes volt, így nem tulajdonítottunk neki nagyobb jelentőséget. Január első hetében, szombaton hirtelen rosszabb lett, nem akart menni sem, ha hoz