Ugrás a fő tartalomra

Hivatalos közlemény

Kedves Ügyfelek!

Kedvenceinket érintő mozgásszervi betegségeket, a frontokat, a fájdalmat, traumákat sajnos nem érdekli a COVID-19 világjárvány.

Már 1-2 hetes kimaradás a kezelések között hatalmas visszaesést tud okozni, főleg neurológiai jellegű problémák esetén (nyak/háti porckorongsérv, spondylosysis, idegsérülések, bénulások) valamint akik atrófiával (izomsorvadás), kontraktúrával (ízületi mozgásbeszűkülés) küzdenek. Nem beszélve a frissen műtött állatokról akiknek mielőbb el kell kezdeni a rehabilitációját. Gondolok itt például arra, hogy egy idegkárosodásnál szinte versenyt futunk az idővel, mert az ideg-izom szinapszis mindössze  pár hétig életképes. Ha ezalatt az idő alatt az ideg nem kapott ingert, nincs reflex válasz, akkor az ideg elengedik egymást az izommal - a bénulás tartós lesz.

Jelenlegi tudásunk szerint állatról emberre NEM terjed a vírus. Erről korábban már összeraktam egy kisokost.

Ezért az elmúlt hetek arról szóltak, hogy kitaláljam a jelenlegi járványügyi helyzetben hogy lehet a legbiztonságosabban végezni a munkámat. Mind a gazdi, mind a társállat, valamint a saját egészségemet is figyelembe véve.

Számos tanulmány, szakmai cikk végigolvasása után, valamint a MÁOK ajánlását is figyelembe véve az alábbi protokollt vezetem be:

  1. Amennyiben légzőszervi megbetegedésed van (megfázás, infulenza, allergia, egyéb) akkor kérlek kérj meg egy egészséges személyt aki el tudja hozni kedvencedet!
  2. Ha lehetséges add át nekem a kisállatodat.

Amennyiben kedvenced nincs el egyedül a fizioterápiás kezelés során, úgy az alábbi szabályokat kérném betartani:
  1. A kezelő helyiségben csak egy személy tartózkodhat az állattal.
  2. Kérlek viselj maszkot! Rajtam is van!
  3. Kérlek, hogy a kezedet mosd meg a mosdóban mielőtt elkezdjük a fiziós kezelést! Én is rendszeresen mosom a mezem, sőt kesztyűben dolgozom.
  4. Lehetőség szerint kerüljük a személyes érintkezést és tartsuk a megfelelő 1,5 m távolságot.
  5. Tarts be a hivatalosan javasolt járványvédelmi intézkedéseket, ajánlásokat!

Ezek az intézkedések közös érdekünk, nyilván én lennék a legboldogabb, ha nem kellene semmilyen járványvédelmi szabályt bevezetnem, de sajnos meg kell tanulnunk hosszútávon is együttélni a vírussal. 

A legfontosabb a megelőzés, ezért a saját, valamint családtagjaink érdekében igyekezzünk mindent megtenni!

Ha bármi kérdésed van hívj minket bátran vagy írj e-mailt!

Köszönöm a megértést és az együttműködést!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Műtét utáni teendők (kutya/macska)

Amennyire csak lehet próbáljunk megnyugodni! Ha mi is idegesek, stresszes vagyunk, sírunk stb. az hatással van a kedvencünk lelkiállapotára is, ezért görcsölés helyett inkább legyünk felkészültek, hogy minél kevesebb komplikációval vészeljük át ezt a zűrös 2 hetet. Közvetlenül műtét után, első 24h: Ne ijedjünk meg, a legaktívabb kutya /macska is gyenge lesz a műtét után. 1. Hazaszállítás - vigyük ölben, vagy a kocsink kivehető kalaptartójára ráfektetve (kvázi hordágyként használva), de megteszi egy négy sarkánál megfogható erős kabát, takaró, matrac, nagypárna, kültéri fekhely is. 2. Nyugalom biztosítása - ez az egyik legfontosabb, a kutyát/macskát érdemes egy nagyobb műanyag fekhelybe vagy ketrecbe, hordozódobozába betenni és ezt egy csendes, meleg,  huzattól védett helyre rakni, ahol folyamatosan szemmel is tudjuk tartani, vele tudunk maradni. Ne tegyük olyan helyre, ahol leeshet, lezuhanhat - ugyanis ha kimegyünk a helyiségből követni szeretne, de nincs tisztában az á

Akadálypálya házilag

Vigyünk egy kis kreativitást a kutyánkkal való foglalkozásokba! Lakhatsz akár bérházi lakásban, vagy kertes házban egy változatos, gondolkodást igénylő pályát bárhol össze lehet rakni hétköznapi tárgyakból. Mert, igen, a kutyák is tudnak unatkozni, lógó fülek, vontatott, közönyös járás, "ááá minden mindegy" pofa. Használd a kreativitásodat, vigyél egy kis színt a mindennapokba! Miért? 1. Jól szórakozzatok, élvezzétek egymás társaságát. 2. Fizikailag és szellemileg is jobban lefárad tőle a kutya. 3. Erősödik kettőtök között a kötelék, a kutyád jobban fog figyelni rád, jobban tudtok egymással kommunikálni. 4. Ül, fekszik, marad, hopp (vagy fel) vezényszavak gyakorlásához ideális, ezek a vezényszavak mindig fontosak és bármilyen életkorban megtaníthatóak. 5. Ezáltal csökken a félelem vagy nyugtalanság az idegen tárgyak, helyek iránt.  Milyen eszközöket használhatsz fel? A legfontosabb szabály, hogy az adott tárgy  - stabil legyen - ne okozzon sérülés

Rocky története (porckorongsérv) a gazdi szemszögéből

Ne adja Isten, de bárkivel előfordulhat, hogy a kutyája porckorongsérvet kap, így azt gondolom hátha tudok másnak segíteni a mi történetünk megosztásával. Szóval akkor hát lássuk Rocky történetét… Az ő története rég kezdődött. Ekkor volt három éves. Először 2011. december végén. A két ünnep között. Természetesen… mikor máskor lenne beteg egy kutya, ha nem akkor amikor hírből sincs állatorvos helyben. Egy este játszottunk, birkóztunk, majd Rocky egyszer csak felnyüszített. Nem szokott ilyet csinálni, így rögtön tudtam, hogy baj van. De nem sejtettem, hogy mekkora. Rögtön elkezdtem „vizsgálni”, először azt hittem a lába, de hiába tekergettem, tapogattam, nem jelzett. Utána már gyanítottam, hogy a gerince lesz a ludas, mert nem akart két lábra állni. Sétálni sétált, gondoltam becsípődött neki a háta, vagy meghúzhatta. Javult, már majdnem tökéletes volt, így nem tulajdonítottunk neki nagyobb jelentőséget. Január első hetében, szombaton hirtelen rosszabb lett, nem akart menni sem, ha hoz